تاریخ : پنجشنبه 27 تير 1398     |     کد : 68

عضو کمیته علمی همایش ملی "شهر پایدار و گام دوم انقلاب":

نقش تاثیرگذار همایش گام دوم در تحقق حقوق شهروندی

حجت الاسلام نظری استاد حوزه و دانشگاه بر نقش همایش ملی "شهر پایدار و گام دوم انقلاب" در تحقق اهداف بیانیه گام دوم و حقوق شهروندی تاکید کرد.


به گزارش دبیرخانه نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب،حجت الاسلام نظری در تشریح این مهم گفت: در صورتی که همایش با نگاه اجرایی و پیوست رسانه‌ای همراه بوده و در مقالات و برنامه‌های اجرایی دچار برداشت‌های سلیقه‌ای نشود و اولویت‌بندی را به هم نزند، می‌تواند نقش موثری در پیگیری اهداف گام دوم داشته باشد.

عضو کمیته علمی همایش ملی "شهر پایدار و گام دوم انقلاب"به ابعاد مختلف شهر پایدار در منظر بیانیه گام دوم پرداخت و تاکید کرد: شهر پایدار هم راستا با نگاه تمدن اسلامی بوده که توجه ویژه‌ای به حقوق واقعی شهروندی دارد و نقطه مقابل حقوقی‌سازی رسانه است.

همچنین یادآور شد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون نگر و تولید محور بوده که آن را نباید با اقتصاد ریاضتی خلط مطلب کرده و هم‌سان دانست.

از سوی دیگر به گفته وی؛ توجه به سبک زندگی مردم و بیش از همه رفاه، تفریح و امنیت شهری، دیپلماسی شهری از جمله مواردی است که در شهر پایدار در منظر گام دوم انقلاب پیگیری می شود.

حجت الاسلام نظری در ادامه بر ضرورت توجه به امپراطوری خبری و پدافند غیر عامل و فضای مجازی تاکید کرد و افزود: اهداف گام دوم طبق بیانات رهبری بستر‌سازی برای ظهور و ترویج فرهنگ انتظار، ایجاد امیدواری واقع بینانه برای جوانان و نسل اینده برای پذیرش مسئولیت اداره نظام اسلامی، تحقق وحدت امت اسلامی، تشکیل جهان اسلام و مقابله جدی با تمدن غربی بوده که این همایش در ابعاد مختلف خود می تواند به آنها توجه کرده و بستر را برای رسیدن به این اهداف به نوبه خود فراهم اورد.