تاریخ : چهارشنبه 2 مرداد 1398     |     کد : 69

رییس شورای اسلامی شهر تبریز:

دستیابی به توسعه پایدار شهری نیازمند نوآوری است

​​​​​​​رییس شورای اسلامی شهر تبریز در جلسه هماهنگی همایش ملی شهرپایدار و گام دوم انقلاب ضمن تشکر از فعالیت های صورت گرفته در خصوص برگزای همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب گفت: دستیابی به توسعه پایدار نیازمند نوآوری و توجه به ظرفیت های موجود است.


به گزارش دبیرخانه نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب، شکور اکبرنژاد در این جلسه با تاکید بر اینکه دستیابی به توسعه پایدار نیازمند اقدامات عملی است گفت: برگزاری این قبیل امور با شعار امکان پذیر نیست و باید با حمایت از جوانان اقدامات عملی و علمی انجام شود.

 وی گفت: حمایت از جوانان این مرز و بوم عاملی برای نجات آینده این کشور خواهد بود.

درادامه این جلسه معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تبریز گفت: تبریز در تمامی عرصه ها خصوصا عرصه های فرهنگی پیشگام بوده و اقدامات ارزنده بسیاری را در این خصوص انجام داده است.

حجت الاسلام احمد حمیدی اضافه کرد: این همایش با همفکری اساتید برجسته دانشگاهی و اندیشمندان این عرصه برنامه ریزی شده  و امیدواریم نتیجه ای مطلوب و کاربردی را با خود به همراه داشته باشد.

وی ایجاد شهر پایدار را از بزرگترین ماموریت های نهاد خدمت رسانی همچون شهرداری معرفی کرد و گفت: این همایش نهم مرداد ماه سال جاری به همت شورای اسلامی شهر تبریز و شهرداری تبریز برگزار می شود.

حمیدی گفت: بسیاری از شرکت کنندگان از دیگر شهرهای کشور بوده و داوری در خصوص مقالات تا یک هفته پس از این تاریخ ادامه خواهد داشت.

در ادامه این جلسه دبیر علمی نخستین همایش ملی "شهر پایدار و گام دوم انقلاب" با تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص برگزاری این همایش گفت: در این خصوص سعی شده تا از ظرفیت های علمی و عملی نهادهای مختلف استان از جمله  شورای اسلامی شهر تبریز، شهرداری تبریز، دانشگاه ها و ... استفاده شود.

میکائیل جمال پور ادامه داد: با توجه به اولویت بررسی مقالات کاربردی در این همایش بانک اطلاعات جامعی در خصوص شهرپایدار و گام دوم انقلاب ایجاد خواهد شد.

وی با بیان اینکه 9 شاخص اصلی برای پذیرش مقالات در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: هر کدام از این شاخص ها در 10 محور اصلی و در مجموع 50 موضوع مشخص شده است.

جمالپور از ارسال 350 مقاله به این همایش خبر داد و گفت: این مقالات از شهرهای مختلف ارسال شده و در میان آنها حتی نمونه هایی از مقالات روسای شوراها ومدیران ارشد شهری به چشم می خورد.