تاریخ : پنجشنبه 3 مرداد 1398     |     کد : 70

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذریایجانشرقی :

نگاه راهبردی به همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب ارزشمند است

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذریایجانشرقی برگزاری نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب در کلانشهر تبریز را اقدامی جهادی و انقلابی جهت تحقق و پیشگامی و لبیک گویی به منویات مقام معظم رهبری عنوان نمود.

به  گزارش دبیرخانه نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب، جلسه هم اندیشی به منظور هر با شکوهتر برگزار شدن همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب با حضور اعضای کمیته علمی و اجرایی این همایش در دفتر مدیر کل صدا و سیمای اذربایجان شرقی برگزار شد.

مرتضی صفری؛ خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی را از نکات برجسته بیانیه گام دوم انقلاب رهبری بیان کرد که این همایش در ابعاد مختلف خود می تواند به آنها توجه کرده و بستر را برای رسیدن به این اهداف به نوبه خود فراهم آورد.

وی از متولیان این همایش ملی که در راستای اعتلای گام دوم انقلاب و در اجرای منویات مقام معظم رهبری قدم برداشتند ابراز خرسندی کرد و گفت: نقش موثر و انعکاس این رویداد علمی باید در شان گام دوم انقلاب باشد و این بر عهده اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیماست که به امید خدا این پوشش خبری را با کمک مسولین به انجام خواهیم رساند. 

حجت الاسلام احمد حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این جلسه ضمن قدردانی از مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی ضمن ارائه مختصری از چگونگی برگزاری این همایش، خواستار پوشش خبری ملی و درخور شان این همایش در جهت برگزاری هر باشکوهتر این همایش شد.

نائب رئیس نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب با اشاره بر اهمیت گام دوم انقلاب، ضرورت شناساندن اهداف گام دوم بر آحاد ملت را مهم ارزیابی کرد و گفت: این مسولیت خطیر بر عهده اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما است که با ایجاد رغبت و انگیزه و علاقه مردم به مباحث گام دوم انقلاب در راستای عملی شدن این اهداف در جامعه مردم را به مطالبه وا دارد و مسولین نیز به این مهم باید اهتمام ورزند تا جامعه روز به روز پیشرفته تر و متعالی تر و شهری پایدار از تمامی ابعاد داشته باشیم.

وی افزود: تبیین مفاهیم علمی و کاربردی گام دوم انقلاب را باید از طریق آموزشهای شهروندی در میان اقشار مختلف جامعه رواج داد.

جمال پور دبیر همایش نیز ضمن ابراز خرسندی از ارسال مقالات علمی و کاربردی به این همایش از فرهیختگان و اساتید و دانشجویان قدردانی نمود و افزود: بیش از 400 مقاله علمی و کاربردی عمدتاً از پژوهشگران و اساتید دانشگاه ها به این دبیرخانه ارسال شده است.

وی گفت: تقریبا 45 مقاله از این تعداد مقالات قابلیت چاپ در کتاب مجموعه مقالات را دارد و 12 مقاله نیز در روز همایش ارائه خواهد شد.