تاریخ : يکشنبه 6 مرداد 1398     |     کد : 72

شهردار تبریز:

همایش "شهر پایدار و گام دوم انقلاب، چالش ها، فرصت ها و کاربردها" یک همایش ویترینی نیست

شهردار تبریز گفت: همایش «شهر پایدار و گام دوم انقلاب، چالش ها، فرصت ها و کاربردها» به هیچ وجه یک همایش ویترینی و رفع تکلیف نیست و معتقدیم خروجی این همایش باید منجر به ارائه راهکارهای علمی و کاربردی و قابل اجرا شود.

 

به گزارش دبیرخانه نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب، ایرج شهین باهر در جلسه هماهنگی همایش «شهر پایدار و گام دوم انقلاب، چالش ها، فرصت ها و کاربردها» با قدردانی از فعالیت کمیته های مختلف این همایش علمی، اظهار کرد: بعد از صدور بیانیه گام دوم از طرف مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار سالروز قیام تاریخی ۲۹ بهمن تبریز که بر ضرورت پیشگامی مردم تبریز در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند، هماهنگی های لازم برای برگزاری هر چه باشکوهتر این همایش ملی انجام شد و خوشبختانه اکنون در آستانه برگزاری آن هستیم.

رئیس نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب،
پیشتازی تبریز در اجرایی کردن مفاد این بیانیه را نشان از فهم بالای مردم این شهر و تدبیر مجموعه مدیریت شهری دانست و گفت: اینکه رهبر معظم انقلاب باور دارند که مردم تبریز می توانند در عملیاتی کردن این بیانیه گام اول را بردارند برای همه ما باعث افتخار است و باید همه؛ اعم از مدیران و مردم یزرگوار تبریز تلاش کنیم لبیکی در شأن باور مقام معظم رهبری با برگزاری باشکوه همایش، گفته باشیم.

او در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: استکبار جهانی و دشمنان ما مدام می گفتند که چهل سالگی، دوران پیری و ضعف انقلاب اسلامی ایران خواهد بود اما با درایت مقام معظم رهبری و صدور بیانیه گام دوم انقلاب، به واقع خونی تازه در رگ های انقلاب جریان یافت.  

ایرج شهین باهر با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب کامل ترین و جامع ترین نقشه راهبردی نظام جمهوری اسلامی برای آینده کشور است، افزود: تمامی دستگاه ها از جمله شهرداری ها باید برنامه های خود را با این بیانیه هماهنگ کنند.

شهردار تبریز تأکید کردند: همایش ملی
شهر پایدار و گام دوم انقلاب، چالش ها، فرصت ها و کاربردها اقدامی در راستای لبیک گویی به مطالبات مقام معظم رهبری در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب است که بنا دارد از نظرات و راهکارها و پیشنهادات جامعه علمی کشور و استان در داشتن شهر پایدار و الگو بهره بگیرند.

وی با تاکید بر ضرورت تبدیل کردن مفاد بیانیه گام دوم انقلاب به دستورالعمل های اجرایی، بیان کرد: هماهنگی های لازم صورت گرفته تا خروجی این همایش به عنوان دستورالعمل هایی توسط وزارت کشور به شهرداری های سراسر کشور ابلاغ و عملیاتی شود.

شهردار تبریز در پایان ضمن تشکر از همه محققان کشوری و استانی و از همه مساعی دست اندرکاران این همایش علمی و ملی و کمیته های مختلف، اعلام کردند: این همایش ساعت ۸:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۹ مردادماه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار می شود
.