تاریخ : يکشنبه 6 مرداد 1398     |     کد : 73

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز:

مقالات همایش «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» می‌توانند به طرح‌های اجرایی تبدیل شوند

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز گفت: مقاله‌های ارسال شده به همایش ملی «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» قابلیت تبدیل شدن به طرح‌ها و لایحه‌های اجرایی در حوزه شهری را دارند.

به گزارش دبیرخانه نخستین همایش ملی شهر پایدار و گام دوم انقلاب، حجت‌الاسلام احمد حمیدی در نشست خبری همایش ملی «شهر پایدار و گام دوم انقلاب» با بیان این مطلب اظهار داشت: تمام تلاش ما برای برگزاری این همایش بر این اساس بوده که همایشی کاربردی و مفید برگزار شود.

نائب رئیس همایش با تاکید بر اینکه به دنبال کار ویترینی و نمایشی نیستیم، افزود: به دنبال این هستیم که از این همایش خروجی بگیریم و نتایج این همایش را برای اعتلای هر چه بیشتر شهر تبدیل به طرح و لایحه کرده و از این طریق برای مفهوم تمدن اسلامی قدم برداریم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز خاطرنشان کرد: پنل‌های تخصصی که هم در این همایش برگزار می‌شود حاوی نکات مهم و کاربردی در حوزه شهری است.

حجت الاسلام حمیدی ادامه داد: حدود ۵ ماه است که همکاران در کمیته‌های مختلف این همایش برای برگزاری یک همایش ملی و استاندارد تلاش می‌کنند تا در نهایت خروجی این همایش در اختیار دیگر کلان‌شهرها قرار گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به زمینه‌های برپایی این همایش، تصریح کرد: پس از فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم تبریز و آذربایجان که ۲۹ بهمن سال گذشته اتفاق بود، وی از مردم آذربایجان درخواست کرد همان‌طور که تبریز همواره در حوزه‌های دیگر پیشرو و پیشگام بوده، در تحقق گام‌ دوم انقلاب نیز باید پیشرو باشد.
 

حمیدی ادامه داد: پس از آن جلساتی با حضور اساتید دانشگاه‌ها برگزار و نخستین همایش ملی با این عنوان طراحی شد. همچنین کمیته علمی همایش نیز با حضور تمامی دانشگاه‌های استان تشکیل یافت.

او همچنین با اشاره به مخاطبین این همایش، اظهار داشت: مخاطبین این همایش تمامی شهرداران و روسای شورای شهر کلان‌شهرها، مدیران ستادی وزارت کشور، سازمان همیاری‌ها و شهرداری‌های و... هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز یادآور شد: اساتید دانشگاه و حوزه‌های علمیه، ائمه جمعه استان، تمامی فرمانداران، بخشداران، شهرداران و روسای شورای استان و... در آیین اختتامیه این همایش دعوت هستند. همچنین یک نفر از اساتید برجسته حوزه علمیه قم نیز به عنوان سخنران در این همایش دعوت می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی در پایان از راه اندازی دبیرخانه دائمی گام دوم انقلاب کلان‌شهرها خبر داده و گفت: برپایی این دبیرخانه دائمی باعث می‌شود تمام اقداماتی که کلان‌شهرها در این خصوص انجام می‌دهند جمع‌بندی شده و در نهایت از دوباره کاری جلوگیری شود که دبیرخانه مسئولیت پیگیری این موارد را عهده‌دار خواهد بود.